Konieczność przecięcia nerwu krzyżowo-macicznego przy chronicznych bólach brzucha

Witam.Cierpię na chroniczne bóle brzucha,konsultowałam to z różnymi lekarzami.Mam bardzo bolesne miesiączki,krwawienia mimo anty.Gin skierował mnie do endokrynologa,a jeśli to nic nie da to zrobi laparospkopię,usunie EWENTUALNE ogniska endometriozy,a jak nie ma i ból nie jest od tego to wykona przecięcie nerwu krzyżowo-macicznego.Czy postępowanie gin jest okej?Jak się przecina ten nerw?Gin mówił,że będę mogła potem zajść w ciążę,ale chce tego uniknąć,tego przecięcia.Nie wiem co o tym myśleć.Pom.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Resekcja nerwów krzyżowo-macicznych jest jedną z metod leczenia bólu towarzyszącego endometriozie. Póki co jednak powinna Pani udać się na umówioną wizytę do specjalisty endokrynologa. Jeśli leczenie endokrynologiczne nie przyniesie spodziewanych rezultatów to konieczne będzie wykonanie zabiegu.