Jakie są sposoby leczenia prącia pogrążonego?

Mam pytanie o tzw. Prącie pogrążone. Jakie są sposoby leczenia u dorosłych i czy w Polsce robione są tego typu operacje?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jedynym sposobem leczenia prącia pogrążonego jest leczenie operacyjne. Prącie pogrążone (zakryte, ukryte) to bardzo rzadka wada wrodzona lub nabyta, w przebiegu której prawidłowo ukształtowane prącie jest ukryte w obfitej poduszce tłuszczowej spojenia łonowego. Zabieg chirurgiczny polega na uwolnieniu prącia i przeniesieniu go powyżej powierzchni skóry. Nie jest to łatwy zabieg, ponieważ wiąże się z korektą powięzi głębokiej, plastyką powierzchni prącia i wędzidełka napletka, a także usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry moszny. Są również czynniki dodatkowo utrudniające zabieg, takie jak otyłość pacjenta – może być ona nawet przeciwwskazaniem do wykonania operacji. Takie zabiegi są wykonywane w Polsce, natomiast pierwszym krokiem w przypadku posiadania prącia pogrążonego, jest wizyta u urologa. Po badaniu pacjenta lekarz decyduje o dalszej diagnostyce i leczeniu chirurgicznym. Być może zainteresuje Pana artykuł o budowie prącia, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/budowa-pracia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty