Jakie są szanse na leczenie chirurgiczne przepukliny pępkowej u 90-latki?

Jakie są szanse leczenia chirurgicznego przepukliny pępkowej u pacjentki 90 lat, po operacji bajpasów (17 lat temu), z migotaniem przedsionków, leczącej się kardiologicznie, przyjmującej acenokumarol. Lekarz rodzinna radzi się przyzwyczaić. Czy należy rozumieć, że przeciwwskazaniem do operacji może być stan pacjentki?

W takiej sytuacji zawsze należy postępowanie indywidualizowac, czy dolegliwości z faktu posiadania przepukliny są duze, czy szansa na ich usunięcie operacyjne są wystarczające, i czy ryzyko operacji nie przewyższa przewidywanych korzyści