Konieczność operacji przy przepuklinie pępkowej

Mam stwierdzoną przepuklinę pępkową. Niestety mam dużą nadwagę , z którą nie mogę się uporać. Czy konieczna jest operacja ? Czy otyłość jest przeciwwskazaniem do zabiegu ? Wiem, że grubych ludzi niechętnie się leczy czy do dietetyka konieczne jest skierowanie ? Od dłuższego czasu walczę z wagą i nie daję rady. Nie chcę brać cudownych leków z reklam może właśnie dietetyk by mi pomógł. Pozdrawiam

Witam. Nadwaga to jedynie utrudnienie dla chirurga, jednak można poddać się leczeniu operacyjnemu nie czekając na powstanie zbyt rozległej przepukliny. Jeśli chodzi o nadwagę to dietetyk jak najbardziej = wszystkiemu winien jest cukier w nadmiarze. Może warto rozważyć przykładowo opaskę na żołądek lub temu podobne zabiegi?