Jakie są szanse na ostre widzenie?

Jakie rokowania co do powrotu ostrości widzenia? Mam 27lat jestem po urazie oka (noz kuchenny urodził mnie w oko podczas pracy w UK). Uszkodzeniu uległa rogówka,tęczówka-wszystko az do soczewki ktora jednak byla nieuszkodzona jak rowniez nerw i siatkówka. Niestety po powrocie do PL po okolo 14 dniach odwarstwila sie siatkówka-całkowity zanik widzenia jedynie rozpoznawanie światła...nastepne 14 dni czekania na witrektomie(olej,zmiana soczewki)z siatkówki ponoc wytworzył sie lej(nie rozumiem co to znaczy)-po zabiegu brak okreslenia rokowań negatywnych ani pozytywnych(ale raczej nikłe szanse),widzenie jak przez szklanke z olejem calym okiem...nastepne 10dni i zanik widzenia od str.nosa,centralnie i prawa strona sie utrzymaly...ponowne stwierdzenie unoszenia sie siatkowki gdzie nastąpił zanik widzenia,nastepna witrektomia-cięższy olej i udało sie przywrócić siatkówkę na miejsce. Jestem ponad 30dni po drugim zabiegu widzenie lekko sie wyostrzylo...czytam dzuze szyldy reklamowe i nazwy sklepow w centrum handlowym ale obraz jest przesuniety w lewo i w dół ale to chyba od astygmatyzmu. Pytanie moje brzmi do jakiego stopnia moze wrócić mi widzenie skoro najlepiej i widze od strony nosa...ktora była ponoć najdłużej odwarstwiona. Przed urazem czytalem wszystkie linię liter na tablicy-czy jest mozliwe ze odzyskam chociaż ostrosc 0.5 i mniej więcej w jakim czasie?

Witam. Niestety wydaje się że nie będzie Pan widział 0.5.po tak poważnym urazie i 2x witrektomii widzenia na poziomie 0.3 byłoby prawie cudem.ale cuda się zdarzają więc proszę zachować spokój i mieć nadzieję na poprawę widzenia. Pozdrawiam serdecznie