Ile można przeprowadzić operacji po odwarstwieniu siatkówki?

jestem po operacji zaćmy, po zwichnięciu sztucznej soczewki z przepukliną ciała szklistego, póżniej znów zwichniecie soczewki jednak było niezanczne więc tak zostało. Po około 1,5 miesiąca odwarstwiła mi się siatkówka z naruszeniem plamki żółtej i znowu operacja. przyłożenie się powiodło wpierw był olej po miesiącu gaz bo skakało ciśnienie najwyższe 48 teraz wacha się 17-21. Widzenie takie sobie ale żrenica nie reagowała na światło po podaniu kropli zwężających żrenice widzenie pogorszyło się do pierwszego zwichnięcia soczewki. Moje pyt. ile jest zalecanych operacji na jednym oku w ciągu pięciu miesięcy bo czeka mnie piąta.

Witam, Nie ma czegoś takiego jak zalecana ilość operacji.
Dąży się aby operacji bīlo jak najmniej i żeby uzyskać dobry efekt.
Leczenie zależy od doświadczenia tej osoby która operuje.
W ogóle nie chodzi o ilość operacji tylko o efekt końcowy.
Dąży się do przyłóżenia siatkówki. Pozycja soczewki w oku nie jest aż tak istotna dopóki nie osiągnie się przyłożenia siatkówki.
Pytanie zasadnicze jaki jest plan na Pana leczenie.