Jakie są teoretyczne koszty oszlifowania zęba pod koronę?

Koszt oszlifowania zęba pod koronę Pandemia wirusa zastała mnie z koronami tymczasowymi. Na skutek rosnących dolegliwości zakończyłem leczenie w innym gabinecie. Obecnie pojawił się problem rozliczenia z moim dentystą. Zostawiłem zaliczkę na materiały w wysokości 500zł od korony. Niestety doktor twierdzi, że ta zaliczka należy mu się za oszlifowanie zębów. Takie stwierdzenie budzi mój niesmak, gdyż dokonywałem opłat za każdą wykonaną pracę na bierząco, po każdej wizycie, byłem przekonany, że oszlifowanie zębów zostało wliczone w cenę poprzednich wizyt, tak jak przygotowanie modeli, koron tymczasowych, itp. Zaliczkę zostawiłem na ostatniej wizycie na pokrycie kosztów przygotowania koron. Proszę mi podpowiedzieć jaką kwotę plus minus powinienem uznać za normalną, skoro całkowity koszt 1 korony wynosił 1100zł plus koszt złota. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie cenników tak szczegółowo rozpisanych. Nie wiem, może doktor źle mnie poinformował o celu tej zaliczki, ale teraz czuję się okradany.

Całkowity koszt wykonanej pracy nie powinien drastycznie różnić się od ustalonej ceny i nie może być zależny od ilości wizyt,które są niezbędne do jej wykonania - każda wniesiona opłata jest częścią składową umówionej ceny.