Jakie są zalecenia po w szczepieniu implantów zębów?

Dzień dobry, 1,5 tygodnia temu miałam zabieg wszczepienia implantów, dwa górne zęby 5 i 6. Przez cały ten czas starałam się nie pić ani nie jeść nic gorącego ani ciepłego. Moje pytanie brzmi kiedy mogę na spokojnie zacząć pić gorące/ ciepłe herbaty lub kawy? Kiedy mogę zacząć jeść ciepłe posiłki i próbować coś bardziej jeść? Zaznaczam, że ściągnięcie szwów mam za około 10 dni.. Dziękuję za pomoc.

Czas gojenia implantu zależy od przypadku. Zwykle trwa to od 3 do 6 miesięcy. Aby ten proces przebiegał prawidłowo, to w pierwszych tygodniach należy m.in. unikać: wysiłku fizycznego, korzystania z sauny, spożywania alkoholu, palenie papierosów. Jeśli chodzi o ograniczenia w przypadku jedzenia i picia, to nie należy wybierać tych o skrajnych temperaturach, a więc zimnych lub gorących. Jednak te przeciwwskazania dotyczą kilku pierwszych dni po zabiegu. Jeśli jest Pani 1,5 tygodnia po wszczepieniu, to może Pani spokojnie pić ciepłą herbatę lub kawę. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl