Jak postępować przy śrubach gojących?

Mam 3 pytania do stomatologa Mam dwie sruby gojące od tygodnia A pytania brzmią ; 1. Kiedy mogę iść na basen i na trening na siłownie ? 2. Czy mogę napić się alkoholu czy lepiej się wstrzymać z tym dopóki nie zakończę leczenia ? A 3 pytanie, mogę prosić o wytłumaczenie jak wyglada zakładanie korony zęba na ta śrubę ?

Okres gojenia implantu trwa zwykle w zależności od przypadku od 3 do 6 miesięcy. Aby proces osteointegracji, czyli połączenia tkanek z implantem, przebiegał prawidłowo, to w pierwszych tygodniach należy unikać wszelkich form wysiłku fizycznego. Należy więc zrezygnować zarówno treningów na siłowni, jak i na basenie. Niewskazane jest również spożywanie alkoholu, w szczególności w pierwszych 2 tygodniach, ponieważ zaburza on proces gojenia rany i osteointegracji. Założenie korony następuje po uprzednim założeniu biokompatybilnego łącznika, który jest częścią zespalającą implant z koroną. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl