Jakie skutki może mieć przerwa pomiędzy wypadkiem a leczeniem?

Mąż miał wypadek 4lata temu, w którym doszło do kompresyjnego złamania odcinka c4 i (chyba) c3 z przesunięciem o 4mm do przodu. Od wypadku do trafnej diagnozy minęło 5miesięcy. W tym czasie mąż miał silne bóle szyji, pleców i przykurcze lewej ręki oraz zanik mięśni i władzy w tej ręce. Moje pytanie: czy ten czas od wypadku do leczenia moze mieć jakieś skutki? Pojawiły się dziwne przykurcze w rękach i troche mnie to niepoki.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opóźnienie leczenia mogło mieć wpływ na rozwój powikłań m.in przykurczy. Konieczna systematyczna rehabilitacja, ćwiczenia usprawniające.