Jakie soczewki kontaktowe należy wybrać dla 28-latki?

Witam, moja wada wzroku: 0,25 i 0,5 utrzymywała mi się przez 4 lata. Rok temu poszłam do okulisty bo zauważyłam ze mi sie pogłębia. Okulistka przepisała mi okulary o mocy -0,75 i -1. Pól roku później chciałam nosic soczewki, wiec poszłam do innego okulisty i przepisał mi soczewki-1 na jedno i drugie oko. Wróciłam do byłej okulistki i zabroniła mi nosić soczewki o tej samej mocy, bo zawsze miałam różnice miedzy jednym a drugim i powinna być zachowana. Czy przy takiej samej wadzie na jednym i drugim oku, powinna być zachowana różnica miedzy soczewkami bo taka miałam przez 5 lat? Czy jednak soczewki powinny być takie same?

Soczewki powinny być dobrane do wady wzroku, można nosić rożne moce na dwóch oczach. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.