Wada wzroku a dobór soczewki kontaktowej

Witam. Chciałem się zapytać czy przy małej wadzie wzroku -0,25 jedno oko i -0,5 drugie, mogę nosic soczewki kontaktowe? Czytałem na forum ze przy tak małej wadzie nie można nosic soczewek ponieważ dobiera się je słabsze niż posiadana wada.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza okulisty po badaniu bedzie mozna zastosować najbardziej odpowiednie szkła