Jakie to stadium boreliozy?

Zdrapałam kleszcza jakieś 3 miesiące temu. Wiem, że część tam została. Od miesiąca mam rumień, powiększa się. I mam uczucie jakby po moim ciele chodziły mrówki. Dzisiaj dostałam antybiotyk. W jakim stadium choroby mogę być? Czy na to się umiera?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Rumień wędrujący jest objawem wczesnej boreliozy, tzw. stadium wczesne ograniczone. Ważne jest odpowiednie leczenie, które prawidłowo stosowane daje duże szanse całkowitego wyleczenia się i zapobiega przejściu choroby w fazę przewlekłą, która jest trudna do leczenia.

Zasadniczo nie jest to choroba prowadząca do zgonu, zdarza się, że może atakować serce i dawać zaburzenia przewodzenia w sercu, ale w niewielkim odsetku i w tych póżniejszych fazach.

Proszę więc zastosować się skrupulatnie do leczenia, a wszystko powinno być dobrze.

Pozdrawiam.