Jakie wykonać badania po drugim poronieniu?

Właśnie straciłam drugą ciążę. Pierwsza zakończona w lipcu okazała się pustym jajem płodowym i wymagała usunięcia farmakologicznego. Drugą właśnie poroniłam (bóle i intensywne krwawienie, beta spadła z 55 do 10 w 48h). Ciąża biochemiczna, była niewidoczna w USG i określona po m.in. wynikach beta na 3 tydzień (choć od miesiączki licząc był to 6 tydzień, cykle mam regularne). Proszę o zasugerowanie jakie badania i testy możemy z mężem przeprowadzić. Wiem, szanse marne i trzeba się starać, chcę mieć jednak pewność, że robimy wszystko co możemy.

Szanowna Pani, przed kolejną ciążą należy wykonać diagnostykę, np. ocena macicy - histerosalpingografia lub histeroskopia, badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, badanie nasienia, ewentalnie badania genetyczne.