Czy powinnam wykonać badanie kariotypu?

Jestem po dwóch poronieniach chciałabym zapytać jakie powinnam wykonać badania aby potwierdzić co było ich przyczyną. Jedna ciąża zakończyła się pustym jajem płodowym a drugie poronienie było wczesne. Wykonałam cytomegalię Ig G 333, a Ig M 0,50. Toxoplazmoza <3. Badałam hormony płciowe, które są w normie. Co jeszcze mogę zbadać? Czy powinnam wykonać badanie kariotypu?

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać badanie kariotypu (swojego i partnera) oraz przeciwciał antyfosfolipidowych.