Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie kariotypu a poronienia

Dzien dobry. Bylam na badaniach kariotypu, obecnie czekam na wynik. Wiem ze pod katem trombofilii bede przebadana, zastanawiam sie czy przy tym badaniu moze wyjsc zespol antyfosfolipidowy??? Jestem po III poronieniu z powodu pustego jaja plodowego, ostatnie poronienie nastapilo 5 tyg temu , czy powinnam wykonac oddzielnie badanie pod tym katem czy z kariotypu jesli bedzie cos nie tak zespol wyjdzie? Zgory bardzo dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czy badania prenatalne są bezpieczne?

Niektóre kobiety boją się badań prenatalnych, uważając je za niebezpieczne. Rozwój medycyny i obecna wiedza na temat ciąży powodują spadek ilości powikłań. Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta, która jest w ciąży, szczególnie te, które są po 35 roku życia. O bezpieczeństwie, o tym kto powinien zrobić te badania oraz co można zdiagnozować dzięki nim opowiada dr Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuje także wykonać badanie nasienia u ppartnera. Sądzę że także zostaną wykonane badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego.

0

Tak. Badania w kierunku z. antyfosfolipidowego powinny zostać wykonane ale to nie są badania trombofilii, bo te ostatnie są genetyczne. Badania z antyfosf zleca ginekolog.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy