Z czego może wynikać tak młody i niedojrzały wygląd?

Witam Mam 18 lat, 185 cm wzrostu i mam pewien problem. Otóż od kilku lat podejrzewałem, że moje dojrzewanie płciowe zachodziło inaczej niż w przypadku rówieśników. Mój problem polega na tym że w wieku 18 lat wyglądam na dużo dużo młodszego. Ludzie mówią że moja twarz w ogóle nie odzwierciedla mojego wieku i przy tym niedowierzając. Często wydaje mi się że traktują mnie przez to mniej poważnie. Jednak to nie jedyna "dolegliwość". Ciągle udaje mi się zauważyć, że moja tkanka mięśniowa jest dużo mniej rozwinięta niż u rówieśników. Porównując ich rozwój i mięśnie wydaję się przy nich śmieszny. Moj brzuch wystaje pomimo małej jak na ten wiek wagi (63 kg). Mam wrażenie że moje przyrodzenie od 14 roku życia nie urosło praktycznie wcale jednak pomimo tego rozmiar na szczęście wykracza ponad normę. Jedynym potwierdzeniem na to że dojrzewanie przebiegło pomyślnie jest mój wzrost i włosy których uważam, że mam nawet za dużo. Z czego może wynikać tak młody, niedojrzały wygląd i słabo wykorzystałcona tkanka mięśniowa? Niedobór testosteronu? A może nadmiar? Czy terapia w postaci przyjmowania testosteronu pozwoli mi np. obniżyć głos z którego również nie jestem zadowolony?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Możliwe, że cierpi Pan na hipogonadyzm. Leczeniem i diagnostyką tej choroby zajmuje się endokrynolog, dlatego powinien zostać Pan objęty opieką poradni endokrynologicznej.