Z czego wynika mój młody wygląd?

Dzień dobry. Miałbym takie pytanie: mam 24 lata i wyglądam kilka lat młodziej niż mój faktyczny wiek. Zdarza się że kilka osób mówi że mam poniżej 18 lat. Ostatnio się nad tym zastanawiałem jaki może być tego powód bo przez ostatnie 4 lata wygląd twarzy zmienił się dość mało. I czy powód może być taki jak niski poziom hormonów i czy nie warto było by zrobić ich badania aby to sprawdzić czysto teoretycznie. A jeśli zrobić badanie hormonów to dokładnie jakich? Mój ojciec w wieku 64 lat wygląda dość młodo jak na swój wiek bo nawet nie ma żadnych siwych włosów i pytanie czy może to przyczyna genów które przeszły na mnie. Był bym wdzięczny za jakąś poradę.

Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl