Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie zioła uspokajające przy Hashimoto?

Jakie zioła można brać przy hashimoto aby działały uspokajająco , kojąco na nerwy. Mam 85 % ft4, 83 % ft3 , magnez, potas, morfologia, crp,ob, rozmaz krwi w normie. lek=euthyrox n25 i dieta bez glutenu ale mimo to czuje się kosmicznie nerwowy i niespokojny. Przed chorobą byłem okazem spokoju.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Dla choroby Hashimoto charakterystyczny jest raczej stan ospałości i apatii niż pobudzenia i niepokoju. Mało prawdopodobne, żeby wynikało to z przedawkowania leków, ponieważ otrzymuje Pan małą dawkę hormonów. Sugerowałabym raczej poszukiwanie przyczyny gdzie indziej - proponuję na początek wizytę u lekarza rodzinnego który może Pana dalej pokierować.
Biorąc pod uwagę duże natężenie nerwowości i niepokoju myślę że preparaty ziołowe mogą być zbyt słabe, zwłaszcza jeśli stan ten utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie i zaburza wypoczynek.
Proponuję zastanowić się, czy może rozpoznanie choroby nie wzbudziło w Panu obawy o zdrowie własne (i potomstwa) - być może to jest kluczem do problemu. Nagła wieść o rozpoznaniu choroby przewlekłej może się przyczynić do rozwoju lęków lub nawet depresji. Jeśli uzna Pan to za przydatne to proponuję skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.
Podczas wizyty kontrolnej u lekarza prowadzącego leczenie proszę opisać te objawy.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy