Prawdopodobnie problemy z chudnięciem przy hashimoto wynikają z nieodpowiedniego leczenia tej choroby. Na początek radzę zrobić badania krwi: oznaczenie poziomuTSH, stężenia hormonów tarczycy T3 i T4 oraz wykonać badanie na obecność przeciwciał tarczycowych. Dopiero z kompletem tych badań lekaż może stwierdzić czy konieczne jest leczenie farmakologiczne czy też nie. Brak odpowiedniego leczenia hasimoto lub niewłaściwe leczenie może utrudniać chudnięcie.

0

W chorobie Hashimoto metabolizm jest zaburzony i często chudnięcie jest utrudnione. W takiem przypadku super diety odchudzające o ktorych Pani pisze są szczególnie nie polecane, gdyż zaburzają ten metabolizm jeszcze bardziej. Choroba Hashimoto jest chorobą przewlekłą i dieta musi być tutaj stałym elementem życia dlatego polecam konsultację ze specjalistą, który dokładnie oceni Pani sposób odżywiania i pomoże ustabilizować metabolizm.

0

W Hashimoto zrzucenie tzw. zbędnych kilogramów nie przychodzi łatwo. Podstawą jest wyregulowanie pracy tarczycy - bez tego ani rusz. Bardzo ważne jest wyciszenie stanów zapalnych (w końcu Hashimoto to choroba autoimmunologiczna), w czym pomogą niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega - 3 (tłuste ryby morskie, orzechy, olej lniany, suplementy diety) oraz antyoksydanty (dlatego w diecie powinno być jak najwięcej owoców i warzyw, można sięgnąć po jagody acai czy goji). Na pracę tarczycy pozytywnie wpływa także selen. Tak więc organizm trzeba przede wszystkim nasycić korzystnymi składnikami odżywczymi, a nie ograniczać ich dostarczanie, jak to ma miejsce w dietach-cud. Chociaż jeżeli chodzi o wykluczenie czegoś z diety, to bezwzględnie należy zrezygnować z soi, której składniki zaburzają funkcjonowanie tarczycy (zresztą ta informacja podana jest np. na ulotce euthyroxu).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty