Jaśniejsze odbarwienia pod brzuszkiem i po wewnętrznej stronie ud u dziecka

U 4-miesięcznego synka zauważyłam w drugim miesiącu jaśniejsze odbarwienia pod brzuszkiem i po wewnętrznej stronie ud ( kształt plam jest nieregularny)do tego jego całe rączki, brzuszek do połowy i stopki mają jaśniejszy kolor od reszty ciała, pigment na nich jest. Byłam z dzieckiem u dermatologów, dwóch stwierdziło bielactwo, czterech wykluczyło. Czy to normalne, że dziecko po urodzeniu zmienia kolor skóry na jaśniejszy ? Ja mam chorobę hashimoto, lecz niedoczynności nie mam.

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno mi odnieśc się do tych zmian nie widząc ich. Konieczne jest badanie dziecka. Zarówno choroba Hashimoto jak i pewne formy bielactwa mają podłoże autoimmunologiczne stąd mozliwe ze to bielactwo.