Jasnobrązowe upławy z pochwy pod koniec opakowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam! Ostatnio zauważyłam u siebie jasnobrązowe upławy (raczej nie są z domieszką krwi). Biorę od kilku lat tabletki antykoncepcyjne. Upławy dostałam, gdy do końca opakowania zostało mi ok. 4 tabletki, nic mnie nie swędzi, nie piecze, upławy są raczej rzadkie, nie geste i dość dużo ich. Co to może być?

Witam serdecznie!
Niemożliwe jest ustalenie przyczyny plamienia bez możliwości przeprowadzenia badania lekarskiego. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną to najbardziej prawdopodobne są dwie sytuacje. Pierwsza to nieprawidłowe przyjmowanie tabletek (pominięcie tabletki lub wystąpienie czynnika mogącego osłabić skuteczność preparatu), druga wcześniejsze wystąpienie krwawienia (nie związane z nieprawidłowym przyjmowaniem tabletek). Niestety tak jak wspomniałam wcześniej są to przypuszczenia. Możliwe są również inne przyczyny tj, endometrioza, zaburzenia hormonalne, nadżerka. Wskazana jest konsultacja ginekologiczna, podczas której możliwe będzie ostateczne ustalenie przyczyny dolegliwości.
Pozdrawiam