Jednoczasowe stosowanie Bisocardu i Ramiprilu

od roku biorę bisocard na obniżenie tętna, dziś byłem u lekarza w Anglii ponieważ od dwóch dni mam wysokie ciśnienie ok. 175/122, zapisał mi Ramipril 2,5 mg, oprócz tego w następny piątek jestem umówiony na pobranie krwi do badania. Zapomniałem zapytać go czy w dalszym ciągu mam zażywać bisocard, w związku z tym mam pytanie, czy mogę zażywać oba leki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak najbardziej należy stosować obydwa leki. Standardowym postępowaniem jest rozszerzenie monoterapii ( w Pana przypadku bisocard, czyli beta-bloker) o dodatkowy lek z innej grupy (Ramipryl czyli ACEI), w przypadku nieskuteczności pojedynczego leku.