Jednolite zacienienie lewego kąta przeponowo-sercowego

jednolite zacienienie lewego kąta przeponowo-sercowego-najpewniej przez zgrubieniaopłucnowo-osierdz,.Policykliczny zarys prawej kopuły przepony wynikający najpewniej z jej częściowej relaksacji. Co to znaczy i co może być chore?

Aleksander Ropielewski

Z podanego opisu nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest Pani obecnie chora. Zgrubienia opłucnowo-osierdziowe mogą wynikać z przebytych zapaleń, natomiast policykliczny zarys prawej kopuły przepony z jej relasacji podczas badania. Dużo zależy od obrazu klinicznego.