Jednostajny ból w okolicach prawej strony na wysokości jajnika
Od 5 dni miewam jednostajny bol w okolicach prawej strony mnie wiecej na wysokosci jajnika, czasem promieniuje do nogi, czasem na ledzwie, czasem w gore w okolice kosci biodrowej. Usg dopochwowe nie wykazalo niczego, badanie kri bardzo dobre, badanie moczu standardowe. Co to moze byc? Internista stwierdzil, ze to nie przepuklina i kazal brac ibuprom. Wzielam ale jak chodzilam po sklepach to czulam skorcz w okolicach ledzwi i na wysokosci biodra. Co jeszcze musze zrobic?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam,
opisane dolegliwości mogą być spowodowane niewłaściwym napięciem mięśni, więzadeł lub ograniczeniem ruchomości kręgosłupa co może spowodować niewłaściwe ułożenie narządów w brzuchu i w końcowym efekcie, ból. Badaniem, różnicowaniem i leczeniem podanych objawów zajmują się osteopaci lub fizjoterapeuci, którzy potrafią wykonać dokładne badanie ruchomości i symetrii miednicy i kręgosłupa oraz tzw. terapię wisceralną (badanie i leczenie przez powłoki brzuszne). Ibuprom proponuję zamienić na termofor, którym należy grzać odcinek lędźwiowy kręgosłupa do powstania czerwonej plamy na skórze (do ok. 15 min i proszę się nie poparzyć). Dodatkowo rozciąganie mięśni grupy kulszowo-goleniowej, mięśnia prostego uda i biodrowo-lędźwiowego z obu stron. Pozdrawiam Dziękuję.