Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosowanie elektrostymulatorów i rękawicy może pomóc w przypadku ZCN?

Witam.Czy stosowanie elektrostymulatorów i rękawicy może pomóc w przypadku ZCN? http://diamedica.pl/product-pol-242-Rekawica-i-Glove-na-bole-dloni-i-artretyzm-z-4-elektrodami.html Czy nie ma sensu? Dlaczego nie dostaje się skierowania na rehabilitację-ani żadnych leków żeby spróbować to leczyć? A może lampy solux czy solaris?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wygląda rehabilitacja z egzoszkieletem?

Sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem egzoszkieletu trwa zazwyczaj godzinę. Sama obsługa jest dość prosta, ponieważ egzoszkielet działa intuicyjnie. O rehabilitacji z użyciem ezgoszkieletu opowiada Cezary Kaaroud.

Witam,
taka rękawica ma działanie wyłącznie przeciwbólowe, czyli objawowe. Są bardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z tego typu dolegliwościami. Jednak przede wszystkim trzeba zlokalizować przyczynę, która może znajdować się w mięśniach przedramienia, stawie ramiennym, mięśniach okołołopatkowych, mięśniach pochyłych i ruchomości kręgosłupa szyjnego. Powyższe struktury mogą mieć wpływ na to co się dzieje w nadgarstku. Żeby zróżnicować powyższe należy udać się do fizjoterapeuty/osteopaty/terapeuty manualnego na konsultację, który zbada i odpowie na pytanie, która z metod będzie najskuteczniejsza. Do czasu konsultacji proponuję wykonać USG nadgarstka. Dobrym rozwiązaniem będzie nagrzewanie termoforem mięśni przedramienia (tylko proszę się nie poparzyć), efekt końcowy będzie miał ten zabieg jak lamą sollux. Pozdrawiam Dziękuję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy