Czy stosowanie elektrostymulatorów i rękawicy może pomóc w przypadku ZCN?

Witam.Czy stosowanie elektrostymulatorów i rękawicy może pomóc w przypadku ZCN? http://diamedica.pl/product-pol-242-Rekawica-i-Glove-na-bole-dloni-i-artretyzm-z-4-elektrodami.html Czy nie ma sensu? Dlaczego nie dostaje się skierowania na rehabilitację-ani żadnych leków żeby spróbować to leczyć? A może lampy solux czy solaris?

Witam,
taka rękawica ma działanie wyłącznie przeciwbólowe, czyli objawowe. Są bardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z tego typu dolegliwościami. Jednak przede wszystkim trzeba zlokalizować przyczynę, która może znajdować się w mięśniach przedramienia, stawie ramiennym, mięśniach okołołopatkowych, mięśniach pochyłych i ruchomości kręgosłupa szyjnego. Powyższe struktury mogą mieć wpływ na to co się dzieje w nadgarstku. Żeby zróżnicować powyższe należy udać się do fizjoterapeuty/osteopaty/terapeuty manualnego na konsultację, który zbada i odpowie na pytanie, która z metod będzie najskuteczniejsza. Do czasu konsultacji proponuję wykonać USG nadgarstka. Dobrym rozwiązaniem będzie nagrzewanie termoforem mięśni przedramienia (tylko proszę się nie poparzyć), efekt końcowy będzie miał ten zabieg jak lamą sollux. Pozdrawiam Dziękuję.