Wynik RTG stawu kolanowego i ból kolana

w rtg stawu kolanowego sklerotyzacja podchrzęstna powierzchni stawowej prawej kości piszczelowej. W niewielkim stopniu zwężenie szpary stawowej w przedziale przysrodkowym co to oznacza, mój ortopeda zbagatelizował ten wynik , nie dał ani żadnej rehabilitacji ani skierowania na usg, a mnie od kilku dni tak boli że nie moge chodzic , kolano lewe mam 2 miesiace po usunięciu częściowym łakotki przysrodkowej, długo obciążałam ta prawa stronę , czy mo że to byc powodem tych bolów? ? proszę o rade

Witam,
jest wiele struktur w stawie kolanowym, które mogą powodować ból. Wynik RTG może wskazywać na obciążenie przedziału przyśrodkowego (łękotka, torebka stawowa, więzadło poboczne, mięśnie gęsiej stopki). Żeby zróżnicować, która struktura dokładnie powoduje ból proponuję udać się do fizjoterapeuty, który wykona odpowiednie badane różnicujące, na podstawie którego zaleci odpowiednie zabiegi. Do tego czasu proszę wypróbować nagrzewanie termoforem uda do powstania czerwonej plamy (tylko proszę się nie poparzyć, kolor powinien pojawić się po kilku minutach). Przód uda, następnie tył, bok i od środka. Informacja ciepła zablokuje ból, w końcowym efekcie dając rozluźnienie mięśni, które sterują stawem kolanowym i poprawi przepływ płynów. Jeżeli potrzeba to zaopatrzyć się w kule, ponieważ najważniejszym elementem leczenia zachowawczego jest unikanie bólu, po to żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. Pozdrawiam Dziekuję