Silny ból kolana i niemożność zgięcia

Gonartroza, reumatolog-przeciwzapalne i fizjoterapia. Ostatnio w czasie spaceru po dłuższym staniu nie mogłam ruszyć nogą –potworny ból kolana, ciągnięcie, niemożność zgięcia (blokada w wyproście).Po ketonalu powrót do domu na prostej nodze. Kilka dni leki, odciążenie-puściło. Po 2 tyg. po jeździe rowerem i stojąc chwilę przy próbie ruchu znowu zblokowało. RTG – ubytki chrząstki, osteofity .Jaka przyczyna,jak zapobiegać bo boję się wychodzić z domu. Może jakiś stabilizator? Co z rowerem?

Witam,
proponuję umówić się na wizytę do fizjoterapeuty, który zbada i zróżnicuje, która struktura w kolanie powoduje dolegliwości. Najczęściej przy takich objawach powodem jest ściśnięta łękotka z powodu zmniejszonej odległości między kłykciami kości udowej a piszczelowej. Dodatkowo mięśnie reagują napięciem na zmianę biomechaniki w stawie i powodują dodatkową kompresję i ograniczenia ruchowe. Z zaleceń na pewno wykonałbym trakcję (odciąganie), terapię powięziową, inhibicje mięśniową, mobilizacje stawu oraz zadał Pani autoterapię do domu: PIR na prosty uda, powięź szeroką i grupę kulszowo-goleniową. Do czasu wizyty nagrzewać udo z przodu i z tyłu gorącym termoforem do powstania czerwonej plamy na skórze, chyba, że jest obrzęk w kolanie to ochładzanie stawu kolanowego co 3 godzniny na pół godziny. Pozdrawiam Dziękuję