Jednostronne kłucie w prawej piersi a antykoncepcja

Witam serdecznie. Jestem 21-letnią kobietą, od roku stosuję tabletki antykoncepcyjne jednofazowe w celu zapobiegania ciąży. Po okoł pół roku od stosowania poczułam kłucie w prawej piersi, które de facto później ustało. Co kilka miesięcy jednak wraca, mam wrażenie, że wtedy, kiedy robię 7-dniową przerwę i mam dostać krwawienia z odstawienia, ale jestem w takich nerwach teraz, że nie jestem w stanie tego określić. Mam dość duży biust i badając się, czuję pełne guczoły, jakby taka moja natura, a czasami mam wrażenie, że w prawej jednak jest coś niepokojącego. Dziś nawet czułam rwanie, jakby pod pachą, ale węzłów raczej nie mam powiększonych. Czy może być to wynik tylko i wyłączenie hormonów? Ewentualnie stresów (jestem studentką)? W rodzinie nie występował rak piersi, ale np. rak macicy, szyjki macicy. Kuzynki miały wycinane małe tłuszczaki, mniej więcej w mym wieku - 21, 22 lata. Proszę o odpowiedź. Łączę pozdrowienia.

Witam serdecznie!

Nie wiązałabym raczej opisywanych przez Panią dolegliwości ze stosowaniem antykoncepcji doustnej. Przyczyną może być np. nerwoból, ale równie dobrze stres. Proszę pamiętać jednak o konieczności stałej kontroli ginekologicznej w trakcie zażywania leków hormonalnych (raz na 6 miesięcy), szczególnie jeśli w Pani rodzinie były przypadki nowotworów narządów rodnych.

Pozdrawiam serdecznie