Jeśli ciąża przestała się rozwijać, to znaczy że obumarła?

Dzień dobry. Obecnie jestem w drugiej ciąży. Ostatni okres był 03-08 wrzesień. Prawidłowo wychodzi 8 tydzień. 23 października byłam u lekarza byl zarodek żywy miał 0.39cm. i pokazywało 6 tydzień i 1 jedzie. W poniedziałek 06.11 dostałam plamienia brązowego a za jakiś czas pojawiła się świeża krew. Pojechałam do ginekologa, zrobiła mi USG i stwierdził że to 5 tydzień i 4 dni a wielkość 0.33cm Ale już nie widziałam aby zarodek był żywy. Nie jest to możliwe przecież że przez dwa tygodnie zamiast urosnąć to zarodek zmalał. Do tego zarodek był już w innym miejscu umiejscowiony. Dostałam duphaston i gdybym dostała krwawienia to mam jechać do szpitala a jak nie to za tydzień na wizytę. Chciałam się zapytać skoro ciąża obumarła ( domyśliłam się)to po co mi ten duphaston i czy to jest niegroźne aby tyle czekać? Po leku plamienia ustały. Lekarz nie wypowiedział wprost że ciąża obumarła domyślam się sama skoro ciąża przestała się rozwijać.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje dodatkowo oznaczyć poziom beta hcg , czy badanie było wykonywane przez tego samego lekarza na tym samym aparacie - badanie usg jest badaniem subiektywnym i zawsze jest jakaś granica błędu