Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jeśli to nie jest zapalenie trzustki, jakie badania należy wykonać?

Jestem studentką uczelni medycznej, zastanawia mnie przypadek pacjentki z opasującym bólem brzucha, wymiotami (od 2 tygodni), stolce prawidłowe, wyniki badań laboratoryjnych są prawidłowe, a usg jamy brzusznej jeszcze nie wykonano. Jeśli nie jest to zapalenie trzustki - co innego może dać objawy takiego bólu brzucha i jakie powinno być w tej sytuacji dalsze postępowanie? Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Na pewno trzeba by wykonać USG jamy brzusznej, aby wykluczyć lub potwierdzić głównie zapalenie kamicze pęcherzyka żółciowego, zastój moczu w nerkach. Do rozważenia gastroskopia celem potwierdzenia lub wykluczenia zapalenia, owrzodzeń w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Oczywiście myślę, że zapalenie trzustki zostało wykluczone na podstawie poziomu w surowicy krwi głównie lipazy. Te schorzenia w pierwszej kolejności mogą dawać objawy jakie Pani opisuje.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy