Wzmocnienie skóry wokół oczu

Szanowni Panstwo, chcialabym wzmocnc skore w okol oczu po hialorunidazie osoczem bogatoplytkowym, jeden kacik oka zostal troche "wyzlobiony" przez ten enzym, jednak czytalam, ze zdaza sie rowniez ze osocze moze zebrac sie w dolinie lez jak kwas, czy czesto sie to zdarza? jak najlepiej podawac osocze, jak kwas pod skore czy w skore?czy uszkodzony naturalny kaws hialuronowy w tej okolicy odbuduje sie w wieku 30 lat?

Witam
Osocze bogatopłytkowe świetnie sprawdza się w okolicy oczu. Wyjątkowo rzadko zdarza się, że jest jakiś delikatny obrzęk, ale najczęściej znika już na drugi dzień. W przypadku osocza nie ma możliwości zatrzymania wody, jak przy kwasie i spowodowania obrzęków. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów. W Pani wieku spokojnie uda się całkowicie "odbudować" skórę.
Pozdrawian
Iwona Radziejewska.

Osocze bogatopłytkowe podaje się tak jak w klasycznej mezoterapii śródskórnie. Nie ma możliwości, żeby osocze samo w sobie się gdzieś "zebrało" i wypełniło jakąś okolicę. Podanie osocza ma za zdanie wyzwolić naturalne czynniki wzrostu znajdujące się w naszych płytkach i spowodować przebudowę naszej skóry, produkcję nowego kolagenu, elastyny, itd. W zależności od stanu tej okolicy można próbować uzupełnić ubytki odpowiednim preparatem kwasu hialuronowego ale do tego trzeba to zdiagnozować w gabinecie. Kwas hialuronowy jest podstawowym elementem substancji międzykomórkowej w naszej skórze i jest produkowany cały czas choć coraz mniej wraz z wiekiem.