Jestem 3,5 miesiąca po porodzie - co oznaczają moje wyniki badań?

Witam! Proszę o interpretację wyników badań. Jestem 3,5 miesiąca po porodzie: Leukocyty - 5,8 Erytrocyty - 5,27 Hemoglobina - 12,6 Hematokryt - 40,6 MCV - 77 MCH - 23,9 MCHC - 31,1 Płytki krwi – 242. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
liczba erytrocytów jest nieco podwyższona ale nieznacznie. Ponadto hemogolina jest w normie, ale jest to dolna granica normy. Objętość krwinki czerwonej, czyli MCV jest również w dolnej granicy normy. MCH oraz MCHC są poniżej norm. Wyniki badań sugerują niedobór żelaza. Dlatego należy wykonać jego oznaczenie w surowicy. Taki niedobór jest wynikiem ciąży oraz karmienia piersią (jeżeli Pani karmi dziecko piersią). Leczenie polega na suplementacji żelaza oraz spożywaniu produktów bogatych w ten pierwiastek.
Pozdrawiam