Jestem w ciąży, czy jestem chora na toksoplazmozę?

Proszę o wyjaśnienie mi moich badań związanych z toksoplazmozą: IgG POZYTYWNY 107,3 ul-ml. IgM POZYTYWNY 0,16. Bardzo proszę o opinię, Nie mam możliwości skontaktowania się z moim lekarzem, a bardzo się martwię wynikami. Jakie są te wyniki i co może grozić? Dodaję, że jestem w 33. tyg. ciąży. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.

Jeżeli nie masz teraz możliwości skontaktowania się z lekarzem, który prowadzi Twoją ciążę, to powinnaś się udać na konsultację do Poradni Chorób Zakaźnych. Potrzebujesz skierowania od swojego lekarza rodzinnego.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl