Jestem w ciąży, mój starszy synek przechodzi różyczkę. Czy mogę być spokojna o przebieg ciąży?

Witam, prawdopodobnie jestem w pierwszych dniach ciąży. Mój synek (3,5 roku) właśnie przechodzi różyczkę. W czasie pierwszej ciąży miałam oznaczane przeciwciała (IgG dodatnie) - czy mogę być w związku z tym spokojna o przebieg ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Mikołajowa
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani być całkowicie spokojna. Oznaczone poprzednim razem przeciwciała świadczą o tym, że Pani chorowała, bądź była szczepiona przeciwko różyczce i nie grozi Pani powtórne zachorowanie, bo nabyła Pani odporność na tę chorobę.

Pozdrawiam