Jodowanie tarczycy podczas 2. miesiąca ciąży
Witam, moja mama jest w ciazy od polowy lipca, we wrzesniu byla na jodowaniu tarczycy, o ciazy dowiedziala sie niedawno z USG teraz czeka na dokladniejsze badania, jak narazie widomo tylko ze serduszko maluszka bije poprawnie, chcialabym zapytac czy sa szanse ze dzidzius urodzi sie zdrowy?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Radiojodoterapia jest absolutnie przeciwwskazana u kobiet w ciąży. Przed zabiegiem powinien był być wykonany test ciążowy.
Nie można wykluczyć powikłań u płodu związanych z procedurą leczniczą z zastosowaniem radiojodu. Należy postępować z zaleceniami ginekologów i przeprowadzić badania (w tym badania inwazyjne), w celu ustalenia czy płód rozwija się prawidłowo.