Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica pęcherzyka żółciowego i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego

Proszę przetłumaczyć na język zrozumiały dla zwykłego zjadacza chleba - miałem usuwany woreczek i takie jest rozpoznanie histopatologiczne - cholelithiasis et cholecystitis chronica, atquae lymphonodulitis chronica reactiva regionalis 1/1. Chcę się dowiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

cholelithiasis et cholecystitis chronica, atquae lymphonodulitis chronica reactiva regionalis - oznacza: Kamica pęcherzyka żółciowego i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, a także zapalenie przewlekłe odczynowe, ogniskowe węzła chłonnego. Taki wynik jest typowy w przypadku kamiczego, zapalenia pęcherzyka żółciowego z odczynowym zapaleniem okolicznych węzłów chłonnych. Nic groźnego. Taki wynik jest najczęstszy po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Leczenie zostało zakończone.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy