Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamienie w woreczku żółciowym, dieta wątrobowa a zaparcia

Witam! Mam kamienie na woreczku żółciowym i czekam za operacją ,którą mam wyznaczoną na 10 września , jestem na diecie wątrobowej i moje pytanie brzmi czy przez kamienie +dieta wątrobowa moge mieć zaparcia. Bo mam problem z zaparciami i nawet czoki i dieta nie pomagają? I nie wiem czy te zaparcia są spowodowane tym czy czymś innym?Pozdrawiam
ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie!
Zaparcia nie są typowym objawem kamicy pęcherzyka żółciowego. Bardziej prawdopodobne jest, że powoduje je niewłaściwa dieta, a być może również inne chorzenia przewodu pokarmowego. Proszę pamiętać, że nawet przy diecie wątrobowej powinniśmy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość przeciwdziałającego zaparciom błonnika pokarmowego. Jego cennym i bezpiecznym źródłem są np. kasze czy jabłka. Ulgę może przynieść również regularne wypijanie preparatów laktulozy (2-3 razy dziennie po 10ml, a po normalizacji zaparć redukcja dawki). Polecam również artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa-jadlopspis http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa-przepisy
Gdyby zabiegi dietetyczne nie pomogły radzę zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy