Kamienie w woreczku żółciowym, dieta wątrobowa a zaparcia

Witam! Mam kamienie na woreczku żółciowym i czekam za operacją ,którą mam wyznaczoną na 10 września , jestem na diecie wątrobowej i moje pytanie brzmi czy przez kamienie +dieta wątrobowa moge mieć zaparcia. Bo mam problem z zaparciami i nawet czoki i dieta nie pomagają? I nie wiem czy te zaparcia są spowodowane tym czy czymś innym?Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Zaparcia nie są typowym objawem kamicy pęcherzyka żółciowego. Bardziej prawdopodobne jest, że powoduje je niewłaściwa dieta, a być może również inne chorzenia przewodu pokarmowego. Proszę pamiętać, że nawet przy diecie wątrobowej powinniśmy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość przeciwdziałającego zaparciom błonnika pokarmowego. Jego cennym i bezpiecznym źródłem są np. kasze czy jabłka. Ulgę może przynieść również regularne wypijanie preparatów laktulozy (2-3 razy dziennie po 10ml, a po normalizacji zaparć redukcja dawki). Polecam również artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa-jadlopspis http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa-przepisy
Gdyby zabiegi dietetyczne nie pomogły radzę zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.