Co oznaczają zaparcia po usunięciu woreczka żółciowego?

Po usunięciu woreczka żółciowego operacyjnie przez dwa tygodnie czułam się dobrze a w trzcim tygodniu dostałam silnych zaparć nie radze sobie z tym Co mam robić

Dzień dobry, Sugerowałabym udać się do lekarza prowadzącego, żeby sprawdził czy rekonwalescencja po zabiegu przebiega prawidłowo (zaparcia mogą świadczyć o problemach z powrotem do zdrowia, ale mogą też być zupełnie naturalnym etapem po zabiegu). Jedną z przyczyn zaparć może być dieta - która po operacji jest dietą typowo lekkostrawną, nie dostarczając błonnika może się przyczyniać do zaburzenia pasażu jelitowego. Biorąc jednak pod uwagę krótki okres od zabiegu wskazane jest picie dużych ilości napojów i przyjęcie syropu Lactulosum jeżeli problem jest bardzo uciążliwy. Wraz z rozszerzaniem diety i postępującym powrotem do zdrowia praca przewodu pokarmowego powinna wrócić do normy. Życzę dużo zdrowia!