Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Karmienie 6-miesięcznego dziecka

Witam. Jestem mamą 6-miesięcznego dziecka, karmię go wyłącznie piersią. Od 3 tygodni wprowadzam już inne jedzenie, tj. deserki, zupki. Mój problem polega na tym, iż syn po skosztowaniu pierwszej łyżeczki zachowuje się jakby miał zaraz zwymiotować. Chyba mu to nie smakuje, więc dalej mu nie podaję. Czy nie będzie mu brakowało jakiś witamin w związku z tym, że nie chce nic zjeść, czy to nie jest za późno na wprowadzenie nowych smaków? Dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

Szanowna Pani!

Wyłączne karmienie piersia jest zalecane do 6 miesiżca życia dziecka. Po tym okresie należy zacząć wprowadzać pokarmy uzupełniajace. Według niektórych źródeł można próbować robić to nieco wcześniej. Należy suplementować witaminę D, po 4-5 miesiącu suplementuje się żelazo, a od 6 miesiąca można podawać fluor (wymaga to jednak konsultacji z lekarzem sprawującym opiekę nad dzieckiem).

Według powyższych zaleceń, warto, by próbowała Pani wprowadzać pokarmy uzupełniające do diety swojego dziecka. Nie można jednak robić tego na siłę. Jeśli ma Pani wrażenie, że dziecko się dławi, doradzam wizyte u lekarza, który porozmawia z Panią, a przede wszystkim zbada dziecko. Pomoże to przybliżyć przyczynę kłopotów z karmieniem.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy