Napoje w diecie 6-miesięcznej córki

Moja 6 miesięczna córka nie chętnie pije soki, herbatki. Nadal jest karmiona piersią. Co robić? Podaję jej kaszkę, deserki oraz obiadki. Dodatkowo chciałam jeszcze spytać czy mogę podać jej domowe maliny, które zalane były cukrem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, bardzo dobrze, że córka chętnie pije jedynie mleko. Słodkie herbaty i soki nie są wskazane w tym wieku, tak samo jak maliny zalane cukrem. W tym momencie wprowadzane powinny być dopiero pokarmy stałe zawierające gluten. Proszę o wizytę u pediatry celem dokładniejszych instrukcji żywieniowych. Pozdrawiam.