Kaszel i ból w klatce piersiowej u 40-latka

od miesiaca mam staly kaszel bol w klatce piersiowej szybko sie mecze pomocy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niezwłocznie należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Należy przeprowadzić badanie kliniczne i wykonać badanie RTG klatki piersiowej. Dodatkowo powinno zostać zlecone badanie morfologii krwi z rozmazem.
Na podstawie pełnego obrazu klinicznego (badanie, wywiad, badania dodatkowe) będzie możliwe ustalenie przyczyny występujących objawów.
Nie należy zwlekać z pójściem do lekarza, gdyż występujące dolegliwości z dużym prawdopodobieństwem same nie ustąpią.