Kaszel i chrypka a możliwość wykonania gastroskopii

Witam. W sobotę mam mieć wykonaną gastroskopię, ponieważ często boli mnie żołądek. Boje się bardzo, że się zakrztuszę podczas badania bo mam taką chrypkę i kaszel też. Wpadam w panikę coraz bliżej tego badania bo jestem osobą bardzo nerwową. Czy chrypka i kaszel przeszkadzają? Ostatnio miałam zapalenie oskrzeli.

Aleksander Ropielewski

Nie są to przeciwwskazania do badania, a mogą to być jednocześnie objawy choroby refluksowej, która jest jednym ze wskazań do wykonania gastroskopii.