Kaszel i szmery u 6-latka a zapalenie płuc
Mój 6 letni synek mial zapalenie krtani zaczął kaszleć sucho potem mokro Kaszel utrzymał się około tyg.(bez gorączki) wizyta u lekarza (szmery i furczenia) dostał klabax 500 na 7 dni - kontrola i znowu furczenia- następnie rtg i wyszło Po stronie prawej na pograniczu pola dolnego i środkowego niejednorodne zacienienia zlewające się z zarysem śródpieria- zmiany niedodmowo-zapalne. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych, sylwetka serca w normie, jamy opłucnowe wolne. Czy to zapalenie płuc?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wiele wskazuje, że może to być zapalenie płuca, jednak bez oceny badania RTG i przeprowadzenia badania przedmiotowego nie mogę tego potwierdzić.