Kaszel i szmery u 6-latka a zapalenie płuc

Mój 6 letni synek mial zapalenie krtani zaczął kaszleć sucho potem mokro Kaszel utrzymał się około tyg.(bez gorączki) wizyta u lekarza (szmery i furczenia) dostał klabax 500 na 7 dni - kontrola i znowu furczenia- następnie rtg i wyszło Po stronie prawej na pograniczu pola dolnego i środkowego niejednorodne zacienienia zlewające się z zarysem śródpieria- zmiany niedodmowo-zapalne. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych, sylwetka serca w normie, jamy opłucnowe wolne. Czy to zapalenie płuc?

Aleksander Ropielewski

Wiele wskazuje, że może to być zapalenie płuca, jednak bez oceny badania RTG i przeprowadzenia badania przedmiotowego nie mogę tego potwierdzić.