Kaszel i zaburzenia oddychania u 2-latka

witam,mój 2letni syn ciągle kaszle po tym jak popłacze lub już teraz nawet gdy próbuje płakać.kaszel jest szczekający,krótkie kaszlnięcia.w nocy nie ma kaszlu no chyba że jak się przebudzi z płączem ale żądko.dziecko miało krztusiec w wynikach wyszło 85 %. dostal antybiotyk a kaszel dalej jest. dostaje inhalacje pulmicort lub nebud ale nie widzę żadnej poprawy.kaszel zaczął się co najmniej od momentu jak dziecko miało 5-6 miesięcy. Proszę o radę co dalej z tym robić. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki. Dziecko powinno być dokładnie zbadane przez lekarza pediatrę, konieczne jest także wykonanie badań dodatkowych, np. RTG klatki piersiowej czy też badania kału w kierunku pasożytów. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który pokieruje dalszą diagnostyką.