Nawracający kaszel u 2-latka

Witam. Mam 2,3 letniego synka. Parę miesięcy temu obudził się z brzydkim, szczekajacym kaszlem i nie mógł złapać oddechu. Udałam się z nim na SOR, tam otrzymał leki tj. Inhalacje z Pulmicortu i soli fiz 3x dziennie, Aerius na noc po 3,5ml, oraz Pecto Drill dwa razy dziennie o 8 i 12 po 3,5ml. Dzisiaj syn budził się w nocy ze znanym mi wcześniej szczekajacym kaszlem. Zrobilam mu inhalacje z soli fiz i troszkę pomogło. Moje pytanie brzmi, czy mogę podać dziecku te same leki jakie otrzymałam wtedy?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej ponownie doszło do zapalenia krtani i wcześniej zaordynowane leczenie może być skuteczne, jednak bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie tego stwierdzić z całą stanowczością dlatego doradzam kontakt z pediatrą.