Silny kaszel u 13-latka

Dziecko 13 lat, od 2 lat zdiagnozowany refluks, przy infekcji 2x dz. helicid. Dwa tygodnie temu katar i suchy kaszel, bez gorączki, został w domu. Lekarz: czysty osłuchowo, cezera i inhalacje 2 x dziennie z soli fiz. W sobotę kaszel nasilił się i zaczął być napadowy. W niedzielę lekarz: 2x klacid 250, 2x 5 ml actifed, gorączka 2 dni po 39 st. Teraz gorączki nie ma ale kaszel nie ustępuje. Nie mogę słuchać jak lekarz zapisuje lek bo może zadziała. Nie mają pomysłu może powinien zrobić badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel jak najbardziej jest wynikiem infekcji. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego oraz mu zaufać! Warto także pamiętać, że przyczyną kaszlu może być refluks.