Kaszel od 3 miesięcy

Witam, kaszle od 3 miesięcy nie jestem przeziebiona ani nie byłam. jest to kaszel suchy. W nocy tez kaszle ale mniej. Bardzo mnie to meczy. Proszę o pomoc co mam zrobic. Anna

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy może przyjmuje Pani leki na nadciśnienie z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny? - mogą powodować kaszel. Inna przyczyną może być choroba refluksowa przełyku lub choroby płuc.
Pozdrawiam