Suchy kaszel przypominający szczekanie

witam mama ma74 lata od kilku lat boryka sie z suchym kaszlem przypominającym szczekani ,kaszel nasila się nocą.badanie pluc nic nie wykazało,nie pomagaja leki na kaszel.mama bierze leki na nadciśnienie i nadczynność tarczycy czy one mogą być przyczyną kaszlu czy może to oznaka jakiejś poważnej choroby?prosze o pomoc. pozdrawiam justyna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, leki z grup[y inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACEI) mogą być przyczyną kaszlu. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego bądź prowadzącego. Pozdrawiam