Kaszel od kilku miesięcy

Witam, od kilku miesięcy męczy mnie kaszel, nie wiem od czego to może być, byłam u alergologa i w płucach stwierdził że mam czysto? Czekam na odp. Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Warto zrobić rtg płuc. Skierowanie wystawi lekarz rodzinny.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przyczyną przewlekłego kaszlu może być przewlekłe zapalenie zatok, które powoduje spływanie wydzieliny i podrażnienie receptorów kaszlowych. W celu potwierdzenia lub wykluczenia tej diagnozy proszę udać się do laryngologa. Jeśli dolegliwości nie ustąpią proponuję wizytę u specjalisty chorób płuc - pulmonologa.
Pozdrawiam